نرم افزار خود ارزیاب با پایتون

نرم افزار خود ارزیاب چیه؟

در این سری ویدیوکست ها با عنوان «نرم افزار خود ارزیاب» میخوایم با هم دیگه با زبان پایتون یه پروژه ی عملی واقعی رو پیش ببریم. از صفر تا صدش رو با هم جلو میریم. پروژه متن بازه پس شما هم می تونید مشارکت بکنید.

قسمت اول

سلام تو این سری یه پروژه ی شخصی رو شروع کردم. خیلی وقته تو ذهنمه و داشت تو لیست کارام خاک می خورد. امروز گفتم بیایم شروعش کنیم و از روند پروژه فیلم بگیرم. من خیلی برنامه ها براش دارم. امیدوارم بدرد شما هم بخوره. ایده ام اینه که یه اسکریپت بنویسیم که یه سری کار بهش بدیم و عملکردمون رو بر اون اساس انالیز کنه و بهمون امار و اطلاعات بده بر اساس داده هایی که بهش میدیم. تو این قسمت فقط یه شروع ساده کردیم. شاید پیچیده تر بشه.

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

قسمت دهم

مثلا حواسم به وبکم بود. ذخیرش کردم دیدم باز ناهماهنگه. قسمت بعدی وبکم رو حذف می کنم. همون نباشه بهتره. تو این قسمت رفتیم روی شیء گرایی کار کردیم و یکی از کار ها رو هم انجام دادیم.

قسمت یازدهم

قسمت دوازدهم

قسمت سیزدهم

قسمت چهاردم

این قسمت یکم طولانی شد چون روی ریفکتور کردن و تمیز کاری کد ها کار کردیم. شاید چیز زیادی تو این قسمت برای یادگیری براتون نداشته باشه اما حداقل با تمیزکردن یه کد خیلی خیلی کثیف و سرسری آشنا میشید و یادمیگیرید چطوری باید مرحله به مرحله جلو برین و افکارتون رو جمع و جور کنین تا پروژه پیش بره و بهتر بشه.

قسمت پانزدهم

این قسمت شروع کردیم به نوشتن Rest-full API برای پروژه تا بتونیم کلاینت های مختلفی داشته باشیم. از این به بعد از API به عنوان هسته استفاده می کنیم. قاعدتا بعد از یه مدتی روی یه سرور دیپلوی میکنیم و از اون مراحل هم براتون ویدیو میگیرم. فکر میکنم بعد از اینها باید تست های مفصلی هم براش بنویسیم.

سورس کد نرم افزار خود ارزیاب رو میتونید اینجا ببینید و اگر خواستید توسعش بدین و PULL REQUEST بزنید.

جهت استفاده از سایر آموزش ها حتما از آموزش های دیگه دیدن کنید و همچنین صفحه ی آپارات من رو دنبال کنید.

راستی اگر نقد یا پیشنهادی دارید چه در همین صفحه از طریق کامنت یا از طریق صفحه تماس با ما می تونید برای من بنویسید تا کیفیت آموزش ها رو ارتقا بدیم.

ادریس رنجبر

برنامه نویس و مدرس برنامه نویسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *